KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7961218
nr 796 1218
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
Akvarell, Anna Palm de Rosa (1859-1924), motiv från Anjou, signerad-97, motivets mått: 18x12
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
måndag 10 december 2012
kl 17:00:15
Anna Palm de Rosa
Läs mer om Anna Palm de Rosa